Domů > Projekty > Veletrh neziskových organizací Brno

Veletrh neziskových organizací Brno

19.09.2015 13:16

- - -VNOB má již svou tradici, protože se na brněnských vysokých školách koná již od roku 2012.Aktuální informace o projektu najdete na www.vnob.cz nebo na Facebooku.

VNOB 2015
Letošní ročník Veletrhu neziskových organizací Brno proběhne 9. prosince 2015 od 10 do 16 hodin v atriu Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity.

Pokud se chcete přihlásit jako vystavovatel, pak prosím vyplňte elektronickou přihlášku a zaplaťte poplatek 250 Kč na účet 2100385226/2010, variabilní symbol 09122015. Děkujeme.

VNOB 2014

Třetí ročník VNOB proběhl 25. listopadu 2014 v prostorách Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. I tentokrát návštěvníky čekalo mnoho neziskových organizací a bohatý doprovodný program. Studenti mohli navštívit workshop karierního poradenství, otestovat své pracovní předpoklady nebo se zbavit každodenního stresu na arteterapii či dramaterapii.

„Dobrovolnictví je jedna z nejlepších příležitostí, jak ukázat svým blízkým, firmám i celému světu, že vy jste osoba, která udělá něco navíc, i když by nemusela. Která si vyhradí čas na smysluplnou aktivitu nad rámec svých povinností. Která ví, že když udělá něco víc než druzí, má před ostatními náskok v mnoha ohledech. Setká se s novými místy, lidmi, pracovními postupy a často si díky tomu uvědomí své hodnoty a najde profesi a směr, kudy se chce vydat.“ říká zakladatelka pořádající organizace PERLE, z. s. Ing. Marie Šnevajsová.


Mohli jste potkat Labyrint Brno, Misi naděje, Na počátku, Sdružení Práh, YMCA Brno, KoPlac, Človíčka a na mnoho dalších.


VNOB 2013

Datum konání bylo stanoveno na 27. listopadu 2013, proto se již od září započalo s přípravnými pracemi. Studenti si v praxi vyzkoušeli, jak oslovit neziskové organizace (cílem bylo především ukázat jejich různorodost), zorganizovat doprovodný program, vymyslet strategii propagace: zjistit, na koho a jakým způsobem se zaměřit, vytvořit propagační a další pomocné materiály. Velmi cenná je i zkušenost s projektovým řízením.

Zmapováním terénu a společnými silami dali studenti dohromady seznam zhruba 40 neziskových organizací, z nichž se pak na konečný seznam dostalo 25. Jelikož co člověk, to jiný zájem, VNOB se pokusilo nabídnout neziskové organizace s různým zaměřením, od kulturního po např. sociální, aby si každý návštěvník našel to „své“. Poté se začal dolaďovat i samotný doprovodný program. Z letošního ročníku byly vynechány přednášky, které se předchozí rok nesetkaly s velkým úspěchem. O to víc se organizátoři snažili vyšperkovat workshopy, kde letos hosté mohli vidět, jak probíhá poskytnutí první pomoci, zahrát si společenské hry nebo mít kulturní zážitek v podobě divadelního představení.
VNOB se také dostalo na stránky idnes.cz.

Samotný den konání akce byl úspěšný. Obešel se bez větších zádrhelů, návštěvnost byla poměrně vysoká a dokonce i po skončení akce jsme dostávali pozitivní ohlasy nejen ze stran návštěvníků, ale také vystavujících neziskových organizací.

VNOB 2012
První ročník Veletrhu neziskových organizací Brno uspořádala skupina studentů, mezi nimiž byla i zakladatelka PERLE Marie Zbořilová, na Provozně-ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. O další ročníky VNOB a o pokračování této tradice se od té doby starají studenti zapojení do PERLE.

Komentáře k článku

Odeslat vzkaz
3+2 =
Rychlý kontakt

PERLE, z.s.
Skupova 1
77900 Olomouc

Marie Šnevajsová (Zbořilová) - předsedkyně
+420 734188288

Facebook
Staňte se fanoušky PERLE na Facebooku a získávejte pravidelné informace o našich aktivitách a projektech.
Anketa

Copyright © 2011 | Mapa webu | Doporučujeme: www stránky zdarma www stránky | administrace webu