Domů > Projekty > Sbírka knih pro dětskou psychiatrickou léčebnu ve Velké Bíteši

Sbírka knih pro dětskou psychiatrickou léčebnu ve Velké Bíteši

19.09.2015 12:55


Na jaře 2013 jsme pořádali sbírku knih pro děti z psychiatrické léčebny ve Velké Bíteši, jediné svého druhu na Moravě. V současnosti léčebna pomáhá 52 dětem ve věku od 4 do 18 let, které zde tráví v průměru tři měsíce. Sbírkou poutavých a naučných knih a hraček jim chceme zpříjemnit toto období, než se vrátí ke svým rodinám.

Sbírka knih probíhala od poloviny března do 10. dubna 2013 a na začátku stálo paradoxně zklamání přednosty dětské psychiatrické léčebny, MUDr. Tomáše Lajkepa, že lidé konají tolik dobrých skutků pro děti v Africe, přitom je v našem okolí mnoho dětí, - - -které by naši pomoc také potřebovaly a moc by o ni stály.

Do sbírky se zapojily desítky jednotlivců, hlavně studentů brněnských vysokých škol, ale také lidé z okolí Velké Bíteše, kteří se ukázali být velice štědrými dárci. Knihy a hračky darovaly i celé třídy dětí ze základních škol.

Celkově se podařilo při sbírce získat přes 500 knih a desítky hraček. Původním cílem přitom bylo pouhých 20 až 30 knížek, které by dětem v léčebně zpříjemnily dočasný pobyt. Díky štědrosti dárců může PERLE nakonec obdarovat mnohem více zařízení, než bylo původně v plánu. Je mezi nimi Dětská nemocnice v Brně, Dětské centrum Chovánek, Dětské středisko Březejc, Klokánek a další. Celá akce byla úspěšně realizována díky pomoci a nadšení dobrovolníků PERLE, kteří se do projektu zapojili.

Komentáře k článku

Odeslat vzkaz
1+2 =
Rychlý kontakt

PERLE, z.s.
Skupova 1
77900 Olomouc

Marie Šnevajsová (Zbořilová) - předsedkyně
+420 734188288

Facebook
Staňte se fanoušky PERLE na Facebooku a získávejte pravidelné informace o našich aktivitách a projektech.
Anketa

Copyright © 2011 | Mapa webu | Doporučujeme: www stránky zdarma www stránky | administrace webu