Domů > Praxe v PERLE > Praxe v PERLE

Praxe v PERLE

19.09.2015 15:23


Mnoho studentů řeší během studia otázku, jak získat zkušenosti, které jim v budoucnu pomohou získat dobré uplatnění na trhu práce. Při studiu řeší spoustu úkolů, které jsou více či méně teoretické, promýšlejí strategie, které se téměř nikdy neuplatní v reálném světě. Pokud škola vyžaduje povinnou praxi, odchodí si poslušně svých pár týdnů do nějaké instituce, kde je nechají jen vařit kávu či kopírovat dokumenty. Demotivovaní se rozhodnou příště praxi raději nějak obejít a sehnat si razítko od nějakého známého, díky kterému mu ve škole praxi uznají. Tímto přístupem se bohužel o hodně ochudí, protože přeci jen existují místa, kde studenti mohou získat dobrý pocit ze skvěle vykonané práce a být na sebe hrdí. Jedním z nich je PERLE.


Pro absolvování praxe v PERLE se každý semestr rozhoduje stále více studentů. Vede je k tomu touha uplatnit své dosavadní zkušenosti, seberealizovat se v týmu mladých schopných lidí či zapojit se do projektů, které mají smysl. Někteří studenti si v PERLE splní svou povinnou praxi (PEF a FRRMS Mendelovy univerzity), jiným jde čistě o získání dovedností a zkušeností a žádný „papír“ pro školu nevyžadují. Moc dobře vědí, že si díky PERLE mohou vylepšit vlastní životopis, pokud převezmou odpovědnost nebo iniciativu a zapracují na sobě.


PERLE nabízí praxe ve dvou základních oblastech:


Řízení podniku/organizace

Studenti vysokých škol mají možnost v rámci PERLE získat kvalitní praxi v oblasti komunikace, PR a Event Planningu. PERLE cíleně vytváří pozice, na kterých se studenti naučí praktickým dovednostem, práci v týmu a odpovědnosti. Studenti zajišťují chod sdružení za podpory specialistů z různých odvětví a oblastí působení. Do jejich kompetence patří mimo jiné návrh a realizace special events, rozvíjení vztahů se sponzory, plánování a realizace programu na vzdělávání v oblasti PR, zviditelňování občanského sdružení, vedení účetnictví a administrativy sdružení, řízení lidských zdrojů, vytváření grafické a webové prezentace sdružení, koordinace PERLE PRojektů. Studenti mohou v pozicích zajišťujících chod sdružení setrvat déle než jeden rok, pokud jsou po celou dobu studenty vysoké školy.


Řízení a realizace projektu

Každý rok se PERLE věnuje  PERLE PRojektům, které významně napomáhají rozvíjení klíčových kompetencí studentů v oblasti komunikace a PR. Studenti zapojeni do PRojektů setrvávají v PER­LE po dobu daného roku (realizace projektu) a způsobem práce odráží strukturu komunikačních agentur.


Komentáře k článku

Odeslat vzkaz
4+1 =
Rychlý kontakt

PERLE, z.s.
Skupova 1
77900 Olomouc

Marie Šnevajsová (Zbořilová) - předsedkyně
+420 734188288

Facebook
Staňte se fanoušky PERLE na Facebooku a získávejte pravidelné informace o našich aktivitách a projektech.
Anketa

Copyright © 2011 | Mapa webu | Doporučujeme: www stránky zdarma www stránky | administrace webu