Domů > Novinky > Děti už nemusí číst jen slabikář

Děti už nemusí číst jen slabikář

22.04.2013 08:56


Des
ítky dětí z psychiatrické léčebny ve Velké Bíteši se od pondělí 22. dubna 2013 mohou radovat z knih a hraček, které si už dlouho přály. Letopisy Narnie, Harry Potter nebo encyklopedie o kosmonautice jsou jen nepatrným výčtem darů, které naše studentská nezisková organizace PERLE, o.s., získala prostřednictvím sbírky trvající pouze necelý měsíc.

Sbírka knih probíhala od poloviny března do 10. dubna 2013 a na začátku stálo paradoxně zklamání přednosty dětské psychiatrické léčebny, MUDr. Tomáše Lajkepa, že se koná tolik dobrých skutků pro děti v Africe, přitom je v našem okolí tolik dětí, které by naši pomoc také potřebovaly a moc by o ni stály. Denně se v zařízení, kde pracuje už více než 20 let, setkává s touhami i přáními dětí, které jim však kvůli malým finančním možnostem může jen těžko splnit. Přitom se jedná často jen o nové zajímavé knihy či neokoukanou hračku, a proto jsme se v PERLE rozhodli pro děti uspořádat sbírku.

Zapojily se do ní desítky jednotlivců, hlavně studentů brněnských vysokých škol, ale také lidé z okolí Velké Bíteše, kteří se ukázali být velice štědrými dárci. Velice nás také potěšilo, že nám knihy a hračky darovaly i celé třídy dětí ze základních škol. Chceme totiž svými aktivitami podporovat zvyšování dobrovolnictví mezi mládeží a čím dříve si děti začnou uvědomovat, že mohou druhým udělat radost a zároveň obohatit sebe, tím lépe.

Celkově se podařilo při sbírce získat přes 500 knih a desítky hraček. Původním cílem přitom bylo pouhých 20 až 30 knížek, které by dětem v léčebně zpříjemnily dočasný, zhruba tříměsíční pobyt. Díky štědrosti dárců můžeme nakonec obdarovat mnohem více zařízení, než bylo původně v plánu. Bude mezi nimi Dětská nemocnice v Brně, Dětské centrum Chovánek, Kociánka, Klokánek a další. Celá akce byla úspěšně realizována díky pomoci a nadšení našich dobrovolníků, kteří se do projektu zapojili a získali tím kromě dobrého pocitu také cenné zkušenosti z oblasti Public Relations a organizavání akcí.

Bc. Marie Zbořilová, předsedkyně PERLE, o.s.

Komentáře k článku

ludvik staffa2013-07-16 13:56:29
Dobry den mel jsem moznost si prohlednou vasi knihu mezinemci.cechy a zidy jeliloz me zaujala rad bych si ji u vas objednal zadam prosim zda je to mozne dekuji staffa
PERLE2013-07-19 23:24:41
Dobrý den, jsme rádi, že Vás námi vydaná kniha zaujala. Objednat si ji můžete, napište nám email na adresu perle.praxe@gmail.com, kde se domluvíme na formách dodání. Těšíme se, PERLE
Odeslat vzkaz
1+5 =
Rychlý kontakt

PERLE, z.s.
Skupova 1
77900 Olomouc

Marie Šnevajsová (Zbořilová) - předsedkyně
+420 734188288

Facebook
Staňte se fanoušky PERLE na Facebooku a získávejte pravidelné informace o našich aktivitách a projektech.
Anketa

Copyright © 2011 | Mapa webu | Doporučujeme: www stránky zdarma www stránky | administrace webu