Domů > Projekty > Andělé života

Andělé života

19.09.2015 13:11Hlavní myšlenka tohoto projektu je jednoduchá: ušij malého andílka a pomoz těm, kdo měli v životě méně štěstí. Jeho cílem bylo vybrat finanční prostředky na pomoc těhotným ženám a maminkám v tísni.

Andělé života v roce 2013
Poprvé byl projekt realizován na podzim roku 2013 a měl několik částí. Nejprve proběhly na některých brněnských základních školách sbírky látek a dalšího materiálu, ze kterého byli poté vytvořeni andílci. Děti, ale určitě i jejich rodiče a prarodiče dokázali shromáždit krásné látky různých vzorů, krajky, mašle, nitě a další materiál, který byl použit k výrobě.

Další krok bylo šití tělíček andílků a vystřihování křídel. Na pravidelná pondělní setkání přicházelo až 15 dobrovolníků a atmosféra byla vždy příjemná. Do práce se zapojili studenti, maminky i děti, pro které byla výroba andílka spíš zábavnou hrou. Velké poděkování zde patří nejen dobrovolníkům za pomoc, ale i Mendelově univerzitě v Brně a Studentskému centru za poskytnuté prostory.

Před Vánocemi jsme pro malé andílky začali hledat nový domov. Na vybraných místech v Brně probíhaly andělské dílničky, ve kterých si lidé mohli dotvořit svého andílka a vyrobit tak vlastníma rukama malý dáreček, který potěší a zároveň pomůže. Za krásného andílka v dárkovém balení hodili lidé do pokladničky malý příspěvek, který putoval organizaci Na počátku, která již roky pomáhá těhotným ženám a maminkám v tíživé životní situaci. Dílničku jste mohli potkat mezi studenty na Mendelově univerzitě, ve Studentském centu, ale i mezi nakupujícími v NC Královo pole nebo v některých kostelech.

A teď několik málo čísel. Do projektu se zapojilo více než 30 dobrovolníků, kterým moc děkujeme. Ušili jsme více než 550 andílků a díky štědrosti lidí jsme koncem ledna 2014 mohli předat 30 321 Kč obecně prospěšné společnosti Na počátku. Navíc jsme rozeslali mnoho pohledů, které rozšiřují povědomí mezi potencionálními sponzory, a ve spolupráci s kreativním studiem Pinarto jsme natočili krátké video o zrození andílka, které je určeno k informování veřejnosti.

Jsme moc rádi, že jsme Anděle života dotáhli do úspěšného konce. Nebyli jsme na to ale sami. Tento projekt byl podpořen v rámci programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.

Andělé života v roce 2014
Myšlenka a poslání projektu je natolik silné a krásné, že se podařilo najít dostatek studentů a projekt zopakovat. Tentokrát byla pomoc určena neziskové organizaci Bakhita.
Komentáře k článku

Odeslat vzkaz
3+2 =
Rychlý kontakt

PERLE, z.s.
Skupova 1
77900 Olomouc

Marie Šnevajsová (Zbořilová) - předsedkyně
+420 734188288

Facebook
Staňte se fanoušky PERLE na Facebooku a získávejte pravidelné informace o našich aktivitách a projektech.
Anketa

Copyright © 2011 | Mapa webu | Doporučujeme: www stránky zdarma www stránky | administrace webu